Najczęściej zadawane pytania
Czy to naprawdę działa?
Za dowód skuteczności naszej metody niech posłużą kolejni absolwenci Kociej Akademii WCkici :) W naszych filmach i zdjęciach występują wyłącznie nasze własne trzy koty uczone na jednej i tej samej toalecie oraz koty naszych klientów. Zachęcamy do obejrzenia naszych materiałów i przekonania się na własne oczy ;)
 
Gdzie można kupić WCkici?
Zapraszamy na www.sklep.wckici.pl Prowadzimy wyłącznie sprzedaż wysyłkową za pośrednictwem naszego sklepu. Nie prowadzimy sprzedaży stacjonarnej i również nie znajdziecie nas w sklepach zoologicznych. 
 
Czyli mogę liczyć na waszą pomoc w trakcie nauki?
Oczywiście. Jednym z fundamentów działalności zespołu WCkici jest zapewnienie stałego wsparcia dla naszych klientów w trakcie całego procesu nauki. Członkowie zespołu osobiście uczyli własne koty oraz pomogli w nauce wielu innych. Gwarantujemy fachową poradę dostępną codziennie.
 
Czy po zakończonej nauce mój kot nadal będzie potrzebował WCkici na toalecie? 
Nie. Kot będzie korzystał z toalety samoczynnie i nie będzie już potrzebował WCkici ani żwirku.
 
Czy starszy kot też może się tego nauczyć?
Z naszych doświadczeń z młodymi kotami jak i seniorami (powyżej 8go roku życia) wynika, że nie wiek gra tutaj najważniejszą rolę, a ciekawość kota i wrodzona chęć do poznawania nowych rzeczy. Wśród kotów bardziej konserwatywnych proces nauki jest nieco dłuższy, ale z reguły nie trwa dłużej niż 12 tygodni. Zapraszamy do obejrzenia
 tego filmu na naszej stronie w portalu YouTube.
 
W jakim najmłodszym wieku kot może rozpocząć naukę?
Zalecamy szkolenie kotków, które ukończyły trzeci miesiąc życia.
 
Mój kot uwielbia kopać w żwirku! Czy to nie problem?
Charakterystyczny odruch "kopania" nie jest u kotów kwestią lubienia ;) Zwierzęta te instynktownie chcą ukryć zapach swoich odchodów w ziemi. Po zakończonym treningu odruch ten częściowo pozostaje (w formie szurania łapką po siedzisku muszli) ale sam zapach będzie maskowany przez wodę.

Czy to nie jest wbrew kociej naturze?
Kot potrzebuje instynktownie ukryć zapach swoich odchodów po to, aby nie stał się ofiarą większego drapieżnika. Żwirek w kuwecie nie jest "naturalną" formą ich ukrywania, a jedynie opcją, którą dajemy kotu. Podczas treningu uczymy naszego pupila, że woda znacznie lepiej maskuje zapach odchodów niż żwirek.
  
Mój kot ma częste problemy z drogami moczowymi. Czy mogę uczyć go korzystać z toalety?
Szkolenie przeznaczone jest dla kotów zdrowych, sprawnych fizycznie oraz stabilnych emocjonalnie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania przed rozpoczęciem nauki kota, śmiało skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefoniczną. 


Czy z WCkici mogę używać zwykłego żwirku?
Każdy rodzaj żwirku nadaje się do nauki WCkiciniektóre jednak spłukują się znacznie lepiej niż pozostałe. Dobry Eko-Żwirek stosowany przez nas samych dostępny jest w Sklepie WCkici. Możecie go śmiało zamówić razem z zestawem.
 
Obawiam się, że mój kot jest za ciężki...
WCkici wytrzymuje ciężar do 15kg. Większość kotów waży nie więcej niż 6kg. Nawet duża rasa Maine Coon nie ma problemów ze stosowaniem zestawu.   
 
 
 
 
 
 
 

Kot na pudełku to...?
Oficjalna mordka WCkici
 to nikt inny jak słynny Kuba Mruczyński - kot należący do właścicielki bloga Kici czyli świat wg. kota, oraz założycielki WCkici. który jako jeden z pierwszych kotów w Polsce testował nasz zestaw i nauczył się sztuki korzystania z toalety. Kotek wystąpił również w naszym filmowym klipie promocyjnym. Po występie Kubusia w TVP2 zrealizowaliśmy krótki materiał prezentujący pierwsze tygodnie jego życia, dostępntutaj.

Czy za pomocą jednego zestawu można uczyć kilka kotów jednocześnie?
Tak. Znamy osoby, które uczyły nawet do 5 kotów jednocześnie. Z sukcesem. Trening kilku kotów na raz trwa po prostu nieco dłużej i wymaga większej cierpliwości, gdyż musimy jego tempo przystosować do najwolniej uczącego się kotka.
Nasze własne trzy koty szkolone na wspólnej toalecie:

Czy to nie jest niehigieniczne dla ludzi?
Kuweta jest zdecydowanie mniej higieniczna niż
 WCkici. Koty często z ubrudzonymi łapami wychodzą z niej i roznoszą bakterie po całym domu, także wchodząc na meble. Przy zastosowaniu WCkici już na drugim pierścieniu koty załatwiają się praktycznie bezpośrednio do muszli, a więc nie mają kontaktu z bakteriami ani zabrudzonym żwirkiem.
 
Czy należy w jakiś specjalny sposób przygotować toaletę do procesu nauki?
Instrukcja zawarta w pudełku z zestawem dokładnie opisuje etapy nauki oraz przygotowania do niej. Nie są wymagane żadne drastyczne zmiany ani wielkie przygotowania. Należy wykonać kilka prostych czynności oraz unikać błędów szczegółowo opisanych w przewodniku.

Czy WCkici nie będzie przeszkadzać pozostałym domownikom?
Ściągnięcie i ponowne założenie WCkici trwa nie więcej jak 3 sekundy zatem jest to dyskomfort porównywalny do podniesienia klapy :)

Czy WCkici będzie pasować do mojej muszli?
Jak dotąd nie udało nam się znaleźć w Polsce muszli, do której WCkici by nie pasowało. Dzięki uniwersalnej konstrukcji, może być stosowane nawet na prostokątnych toaletach.

Czy WCkici nadaje się do toalet ze "schodkiem"?
Tak. Toalety ze schodkiem nie wpływają negatywnie na proces nauki.
 
Czy WCkici można stosować do nauczania psów?
Jak dotąd nie próbowaliśmy nauczyć psa, ale kto wie? :) WChauhau? ;)

Co jeśli kot wpadnie do toalety?
Koty to niesamowicie sprawne zwierzęta z genialnym zmysłem równowagi i podczas treningu uczą się balansować na siedzisku. Przypadki wpadnięcia są rzadkie i naprawdę niegroźne. Utonięcie kota w wodzie wysokości 15cm raczej również można wykluczyć.


Czy za pomocą WCkici mogę pobierać próbki odchodów?
Przy wytrenowanym kocie, pobieranie próbek do badań staje się znacznie prostsze! Wystarczy włożyć pojemnik do muszli i poczekać.

Co jeśli się przeprowadzę albo zabiorę kota do znajomych?
W naszym przewodniku opisujemy tego typu przypadki. Przestawienie kota na nowe miejsce już po zakończonym treningu nie jest wcale trudne i wymaga wykonania kilku prostych czynności.


A gdy już nauczę mojego kota?
Koniecznie wyślij nam zdjęcie lub film oraz opis swojego kota! Z miłą chęcią umieścimy go w naszej galerii absolwentów! Otrzymasz od nas również dyplom oraz pakiet upominków dla kotka ;)

Masz pytanie? Napisz do nas!
 biuro@wckici.pl